Niedziela, 5 lipca 2020r. Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
szukaj w  pb.info.pl   katalog firm   targi    
 
DODAJ KOMENTARZ
 
komentarz

autor   

 
 
 
Spotkanie pasjonatów

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /archiwum/sub/showSingleArticleAdInfo.php on line 13
2007-07-04 14:07:08 WYDARZENIA, ZEGARKI


Trzecie już spotkanie członków Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków odbyło się w atmosferze święta, jak też spotkania pasjonatów. Impreza, która miała miejsce 23 czerwca w warszawskim Hotelu InterContinental, zgromadziła ponad 120 Klubowiczów. Najważniejszym punktem programu była akcja walcowania podróbek.


Spotkanie pasjonatów
Ocena: 0,00Sobotnie spotkanie można podzielić na dwie części. Ta przeznaczona wyłącznie dla Klubowiczów trwała kilka godzin. Druga odbyła się na dziedzińcu centrum Złote Tarasy i stanowiła część akcji edukacyjnej
„Walcujemy podróbki”, o której pisaliśmy już na naszym portalu.
Spotkanie Klubu to głównie spotkanie pasjonatów zegarkowych – niektórzy przyszli całymi rodzinami. Ale wśród gości dostrzegliśmy również tych, co łączą swoją pasję z wykonywanym zawodem, np. Igor Pluciński, specjalista ds. zegarków i brylantów W.Kruk czy Stanley Bark, prezes Swatch Group Polska.


Spotkanie pasjonatów
Zgromadzeni Klubowicze
Ocena: 0,00Prezentacje i wystąpienia czyli zegarki dla pasjonatów
Część oficjalną spotkania rozpoczął prezes Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków prof. Zdzisław Mrugalski, który serdecznie przywitał Klubowiczów, dziękując za liczne przybycie i uświetlenie kolejnego spotkania. Z lekkim humorem zwrócił uwagę zgromadzonych na „czas”, którego natura, mimo wszytsko, nie jest znana. Na koniec życzył udanego spotkania. Tuż po prezesie na mównicy pojawił się Władek Meller (jeden z głównych organizator spotkania), który pokrótce przedstawił plan.


Spotkanie pasjonatów
Goście mogli podziwiać zegarki wielu znamienitych firm
Ocena: 0,00Po tym na pierwszy plan wysunął się Kurt Klaus z firmy IWC Schaffhausen. Znany konstruktor i uczeń słynnego A.Pellatona od kilku lat jest oficjalnie na emeryturze, ale wciąż aktywnie udziela się w IWC i zechciał zaszczycić spotkanie swoją obecnością.
Kurt Klaus przedstawił się jako techniczny ambasador marki IWC Schaffhausen. Zaznaczył, że będzie mówił o tym, co jest jego fascynacją czyli o technice zegarków. Konstruktor opowiadał o fascynującej historii IWC, zegarkach kieszonkowych oraz o swoim dziecku – zegarkach z serii IWC Portuguese Perpetual Calendar z wiecznym kalendarzem. Piękna, choć, jak zapowiedział, techniczna opowieść o mechanizmie. Po niej nikt z Klubowiczów nie miała wątpliwości, że wziął udział w spotkaniu ze świetnym fachowcem oraz bardzo sympatycznym człowiekiem.


Spotkanie pasjonatów
Kurt Klaus z IWC Schaffhausen
Ocena: 0,00Prezentacja przedstawiciela firmy Vulcain w ocenie słuchaczy dotyczyła dobrych zegarków i wielu doceniło, że nie była techniczna. Marka Vulcain słynnie z niepowtarzalnych arcydzieł zegarmistrzowskich m.in. z użyciem kolorowych emalii. Ręcznie inkrustowane emaliami zegarki zachwycają intensywnością kolorów i precyzją wzorów.


Spotkanie pasjonatów
Przedstawiciel firmy Vulcain
Ocena: 0,00Wiele kontrowersji i zażartych dyskusji, również na forum klubu, wzbudziła kolejna prezentacja przygotowana przez Waldemara Ferri Szczerbowskiego, eksperta Anitquorum, jednego z czołowych domów aukcyjnych na świecie. Jednych ujął swoją fachowością, szczerością i bezpośredniością w opowiadaniu o zegarkach Patek Philippe oraz Vacheron Constantin. Inni zarzucali mu jednostronność, sprowadzanie zegarków do wymienionych marek oraz nieumiejętność wyjścia z roli sprzedawcy.


Spotkanie pasjonatów
Najdroższy z prezentowanych na spotkaniu zegarków kosztuje 170 000 euro
Ocena: 0,00Zdecydowanie pozytywnie został przyjęty Dominique Bernaz z firmy Vacheron Constantin, który przedstawił krótką historię firmy i jej loga, z uwzględnieniem kwestii dotyczących form własności.


Spotkanie pasjonatów
Prezentacja firmy Vacheron Constantin (w środku Dominique Bernaz)
Ocena: 0,00Na koniec swoje wystąpienie miał przedstawiciel firmy Anonimo, który zaprezentował markę. Firma Anonimo powstała w 1997 roku we Florencji. Założona została przez uznanego designera Federico Massacesi (odpowiedzialnego przez lata za produkty luksusowe marki Salvatore Ferragamo) oraz Dino Zei (inżyniera, który prowadził firmę Officine Panerai, tworzącą zegarki dla oficerów włoskiej marynarki wojennej oraz jednostek specjalnych od 1890 roku). Wizją Massacesi i Zei było stworzenie firmy specjalizującej się w produkcji unikalnych, włoskich zegarków – zgodnie z florencką szkołą zegarmistrzowską oraz doświadczeniem technicznym zdobytym dzięki 100-letniej współpracy z włoską marynarką wojenną.


Spotkanie pasjonatów
Prezentacja przedstawiciela firmy Anonimo
Ocena: 0,00
Walcowanie podróbek
Po części wystąpień i prezentacji przeróżnych marek Klubowicze dołączyli do zgromadzonych przy dziedzińcu centrum Złote Tarasy Warszawiaków, aby zniszczyć podróbki markowych zegarków.


Spotkanie pasjonatów
Podróbki pod walec
Ocena: 0,00Inicjatywa pomysłodawców (Klub Miłośników Zegarów i Zegarków oraz salon odCzasu doCzasu przy ścisłej współpracy z Izbą Celną) to swoisty symbol i manifestacja walki z przestępstwami kradzieży intelektualnej. Niszczenie podróbek zostało zorganizowane w Polsce po raz pierwszy, ale jak dodaje Wladek Meller, niestety nie ostatni, gdyż wielu posiadaczy nielegalnych zegarków w naszym kraju nie chce ich oddać. A to nic innego jak kradzież.
Niszczenie odbyło się, jak było podobnie w wielu innych krajach, poprzez zwalcowanie walcem drogowym.


Spotkanie pasjonatów
Kierowcą walca zgodził się zostać Kurt Klaus
Ocena: 0,00Pod walec poszło 800 podróbek, zgromadzonych przez Klubowiczów oraz przekazanych przez celników. Akcja ma pokazać, że to od nas zależy czy nielegalne zegarki zniknął z rynku, czy też nie. Dopóki będzie zainteresowanie podróbkami, dopóty rynek ten będzie istniał, tym samym okradając twórców markowych czasomierzy.


Spotkanie pasjonatów
Walcowanie podróbek
Ocena: 0,00Tegoroczne spotkanie nabrało również wymiaru mediowego. Pojawiła się TVN (relacja była w programie „Co za tydzień” w ostatnią niedzielę), dziennikarze „Życia Warszawy”, „Super Expressu” i lokalnych dzienników, i wszyscy zamieścili informację w swoich pismach.

Wspomnień czar
Na zakończenie relacji ze spotkania członków Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków przytoczę kilka wypowiedzi z forum
www.zegarkiclub.pl/forum.
pcstud: „Bardzo podobała mi się prezentacja wiecznego kalendarza i wykład Waldemara Ferri Szczerbowskiego, dzięki któremu z czystym sumieniem (…) będę mógł kupić teraz PP (przy. red. Patek Philippe)”.
neixet: „Najbardziej podobał mi się Kurt Klaus – jego postawa, świetny wykład i miażdżenie podróbek. Spotkanie pełne emocji, świetnie przygotowane.”
Grzegorz-1985: „Dzięki wam wszystkim za możliwość obejrzenia w jednym miejscu takiej ilości znakomitych zegarków.”
Yargoth: „Uważam, że świetnie dobrano zaproszonych gości, gdyż wykłady przedstawiały rożne strony naszej pasji.”
Jeeves: „Niesamowitą sprawą było (…) dla mnie walcowanie podróbek. Rozmiary walca były może niewielkie, ale moim zdaniem akcja publicznego niszczenia podrobionych zegarków jest dużym krokiem naprzód w kwestii ochrony własności intelektualnej.
Poza tym, spotkanie jak zwykle było ucztą dla oka (kolekcje niektórych kolegów rzeczywiście zapierają dech) i okazją do ciekawych dyskusji.”
Demon: „Prezentacje interesujące – można powiedzieć, że unikatowe w skali kraju i nie będzie to przesadą.”
Ireneusz Paluszek: „Niezależnie od merytoryki i organizacji największą wartością dodaną dla mnie był fakt spotkania się z taką rzeszą pasjonatów, wymiana poglądów oraz możliwość poobcowania z wyśmienitymi zegarkami.”

Nic dodać, nic ująć. Idea Klubu i co roczne spotkania mówią same za siebie.

Do zobaczenia za rok!

Joanna Filipowicz
fot. Wojciech Laber i Bartosz Lewacki, Klub Miłośników Zegarów i Zegarków

 
 

Wyślij e-mail rekomendujący nasz serwis
Adresat e-mail
 
 
Spotkanie pasjonatów
Trzecie już spotkanie członków Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków odbyło się w atmosferze święta, jak też spotkania pasjonatów. Impreza, która miała miejsce 23 czerwca w warszawskim Hotelu InterContinental, zgromadziła ponad 120 Klubowiczów.
czytaj cały artykuł
 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

 
Waszym zdaniem
 
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu
 
NEWS
 
 

Copyright © 2000-2020 Polska Biżuteria. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strony internetowe L77